Stres i wypadanie włosów

Stres i wypadanie włosów.

Wypadanie włosów to w większości przypadków naturalne następstwo starzenia się skóry i cebulek włosów. Jest również efektem nadmiernego stresu oraz wielu różnych chorób. U mężczyzn efektami łysienia są bardzo powszechne zakola lub łysina z tyłu głowy. Żaden z mężczyzn nie jest dumny z ubytków na swojej głowie.

U kobiet łysienie przejawia się na różne sposoby i jest to problem równie powszechny, ponieważ blisko połowa kobiet w Polsce ma, lub będzie mieć w swoim życiu do czynienia z utratą włosów.

Dla wielu osób problem z wypadaniem włosów jest poważnym psychicznym dyskomfortem,
który powoduje dodatkowy stres mogący nasilić objawy łysienia.

W wielu przypadkach łysienie nie jest spowodowane tylko przez stres. Istnieją inne uwarunkowania które mają wpływ na problemy z wypadaniem włosów.

Pamiętaj że ogólny stan Twojego organizmu ma ogromny wpływ na jakość i wygląd Twoich włosów.

Problem wypadania włosów często występuje:

  • po porodzie,
  • po wypadku,
  • po operacji,
  • po stosowaniu silnych leków, antybiotyków.

 

Popularne choroby:

Łysienie androgenowe – dziedziczona utrata włosów

Łysienie androgenowe często zwane jako dziedziczne wypadanie włosów. Choroba, której podłożem w większości przypadków są uwarunkowania genetyczne.  Stanowi 95 procent wszystkich zdiagnozowanych przypadków łysienia.

W mieszkach włosowych znajdują się receptory z hormonami (testosteron),  które wpływają na fazę długości wzrostu włosów. Im więcej receptorów tym krótsza faza wzrostu.

Po każdej fazie wzrostu, nowe włosy rosną cieńsze, aż do momentu gdy mieszek włosowy całkiem umiera a włosy przestają rosnąć.

Liczba receptorów uwarunkowana jest genetycznie. Stąd nazwa “dziedziczna utrata włosów”. Łysienie androgenowe występuje często u kobiet w okresie menopauzy. 1 na 3 kobiety w wieku powyżej 70 lat cierpi na łysienie androgenowe.

Łysienie plackowate

Bardzo popularna choroba skórna cechująca się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia. Warto poczytać na wikipedia:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Łysienie_plackowate

Łysienie telogenowe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Łysienie_telogenowe

Volume Hair Plus – Hair Make Up

Nasz produkt jest idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem wypadania włosów i łysienia.

W ciągu kilku sekund łysina, zakola lub miejsca w których włosy są cienkie i przerzedzone nie są już widoczne. Dzięki Volume Hair Plus staniesz się bardziej pewny siebie.